Wybieramy nowoczesny sprzęt do biura – technologia IP

Telefonia VoIP to doskonałe rozwiązanie zarówno do małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Ma wszystkie zalety telefonii stacjonarnej, daje możliwość wybrania numeru z dowolnego obszaru kraju, technologia jest stabilna, a jakość połączeń bardzo dobra. Co więcej, koszty są niższe o kilkadziesiąt procent.

Dla małych i średnich firm

Chociaż jeszcze kilka lat temu z telefonii VoIP korzystały głównie duże przedsiębiorstwa, obecnie takie rozwiązania są dostępne dla wszystkich, gdyż są stosunkowo niedrogie. VoIP oferuje dla małych firm dostęp do usług, których nie mają operatorzy sieci komórkowych, a są dość istotne dla biznesu. Co to jest? Przede wszystkim możliwość generowania automatycznych komunikatów głosowych, interfejs jest przejrzysty, można wyświetlać na nim informacje na temat poszczególnych klientów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że dają możliwość przekierowania do danego działu. Można ustawić sobie samodzielnie także numery wewnętrzne cz skonfigurować przekierowanie połączeń. Z jednej strony chodzi o funkcjonalność, z drugiej o niższe koszty, bo w ten sposób można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo pieniędzy.

Decydując się na telefony IP nie trzeba zmieniać całego okablowania, ich montaż jest banalnie prosty, co więcej można korzystać z takich rozwiązań przez smartfona, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Bez wątpienia to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które warto mieć na uwadze, jak rozwijamy firmę i zależy nam na wysokiej jakości obsłudze klienta.

Wygodny zestaw słuchawkowy Jabra evolve

Nowoczesny sprzęt biurowy to nie tylko odpowiednia sieć telekomunikacyjna oraz telefony konferencyjne, ale również zestawy słuchawkowe, które muszą być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Warto wybierać takie słuchawki, które będą dobrze tłumić hałasy dobiegające z zewnątrz, wyciszać otoczenie i dawać możliwość prowadzenia rozmów wysokiej jakości. Świetnie sprawdzi się zestaw Jabra evolve, który jest zaopatrzony w wysokiej jakości mikrofon oraz wiele opcji, które podnoszą znacząco wydajność pracy i usprawniają obsługę klientów. Zestaw słuchawkowy jest bezprzewodowy, słuchawki świetnie izolują użytkownika od wszelkiego rodzaju hałasów, tak więc można pracować w skupieniu, nawet jak dookoła warunki nie są zbyt sprzyjające. Jabra evolve będą dobrą propozycją do biur typu call center albo otwartych przestrzeni biurowych. 

Od renomowanych producentów

Ze względu na to, że telefony i zestawy słuchawkowe zazwyczaj są bardzo mocno eksploatowane, to nie warto decydować się w tym wypadku na duże oszczędności. Dobrej jakości sprzęt będzie po prostu trwalszy, dzięki temu dłużej nam posłuży.  Rozmowy będą miały lepszą jakość, praca będzie efektywniejsza, więc bez wątpienia trzeba brać pod uwagę przede wszystkim urządzenia cenionych marek takich jak Jabra, Plantronics, Sennheiser czy Cisco.