Tablica korkowa – zastosowanie oraz jej rodzaje

Spora ilość obowiązków, która spoczywa na naszych barkach powoduje, że nie jesteśmy w stanie spamiętać dosłownie wszystkiego. Mnoga liczba ważnych telefonów, spotkania biznesowe, wizyty lekarskie i cała lista innych spraw, o których lepiej pamiętać. Niestety, ale wraz z ich przybywaniem, bardzo łatwo by nam coś umknęło. Jedną z lepszych metod, aby tego uniknąć jest po prostu zapisywanie przypomnień w postaci notatek i to w jednym miejscu, tak by wszystko było w zasięgu naszego wzroku.

Można dokonać tego, chociażby decydując się na opcję, jaką jest tablica korkowa. Najlepiej, jeśli ta będzie mogła znaleźć się na ścianie, nieopodal naszego biurka. W związku z tym, ta zawsze będzie dla nas doskonale widoczna. Dzięki takiej tablicy, możemy nieustannie dodawać na nią kolejne informacje, a wystarczą nam jedynie szpilki, które bezproblemowo wbijają się w miękki korek.

Tablica korkowa obecna w każdej firmie, szkole, ale i nie tylko…

Dla niektórych może wydawać się, że to dość przeszarżowana teza natomiast odpowiednio wykorzystana tablica korkowa, może stanowić jeden z fundamentów działania firmy. Ta może być miejscem, gdzie pojawią się ważne informacje. Istotne numery telefonów, adres mailowe oraz ogłoszenia dla kadry pracowniczej. Tablica korkowa przyjmie informacje w każdej formie, które da się tylko umieścić na kartce papieru. Dodatkowo, jest to też najtrwalsze tablice, spośród wszystkich innych. Produkuje się je z naturalnych materiałów, które dają na pewność nie tylko wieloletniego, ale też bezpiecznego użytkowania. Niekomfortowa taśma klejąca może pójść zatem w odstawkę, a wystarczą nam jedynie klasyczne szpilki wielokrotnego użytku.  

Kortowe tablice doskonale sprawdzą się też w każdej szkole, w której nauczyciel może przypinać do nich informacje dla uczniów. Ci z kolei, będą mogli umieszczać tam np. swoje prace plastyczne, szkole gazetki i wiele innych materiałów edukacyjnych oraz tych związanych z klasowym życiem. Tablica korkowa jest idealnym narzędziem dla prezentacji swoich rodzinnych wspomnieć w postaci fotografii, gdzie miejsce umieszczenia tablicy nie ma już żadnego znaczenia. Dzięki temu, że powierzchnia jest korkowa, zdjęcia w postaci kolaży mogą być dowolnie modyfikowane i aktualizowane w dowolnym momencie oraz konfiguracjach.

Tablice korkowe i ich rozmiary, jakie możemy wybrać?

Wystarczy się dobrze rozejrzeć, a z pewnością zauważymy, że tablice korkowe dostępne są w przeróżnych rozmiarach. Dostępne są nawet takie, które są wielkości kartki A5, a z drugiej strony znajdziemy również takie, które przyjmują rozmiar A0. Bez względu na to, taka tablica nie będzie ciężka, dlatego bezproblemowo będzie mogła ona być umocowania na ścianie. Do tego celu wystarczy jedynie wykorzystanie małych haczyków, oraz kołków. Pamiętajmy, że wcale tak nie musi być, gdyż tablicę korkową z powodzeniem umieścimy na szafce lub na biurko opierając na ścianę. Ramki takich tablic są zazwyczaj produkowane z naturalnego, sosnowego drewna, które czasami jest też lakierowane. W związku z tym, ma szanse zachować naturalną fakturę, a także estetyczny wygląd.