Renault i wynajem długoterminowy – zalety i wady tego rozwiązania

W wynajmie długoterminowym, mamy do czynienia z korzystaniem z pojazdu za określoną kwotę pieniędzy. Wiążemy się umową z firmą finansującą, na okres minimum roku. Co ciekawe, powoli staje się to opcją popularniejszą, od chociażby klasycznego leasingu. Szczególnie w wypadku firm, które chciałyby pozyskać zupełnie nowe auto z salonu.

Jeśli postawimy na wynajem długoterminowy Renault to jedna z marek samochodów, na jaką będziemy mogli postawić. Od klienta wymaga się, aby ten zaakceptował warunki regulaminu, jakie zostaną przedstawione mu przez firmę. W umowie najmu będziemy mogli odnaleźć zarówno prawa, jak i obowiązki, które dotyczą jednocześnie wynajmującego i najemcy. Pamiętajmy, że w wypadku poszczególnych wypożyczalni, okres najmu i jego warunki mogą się nieco od siebie różnić.

Jakie zalety wynajmu długoterminowego warto wyróżnić?

Na samym początku należy podkreślić, że najem długoterminowy to opcja zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla osób prywatnych. Dzięki bardzo bogatym ofertom wypożyczalni, możemy postawić na dokładnie taki pojazd, jaki tylko spełni nasze wymagania. Nie musi być to auto osobowe, może być to chociażby van, a nawet samochód dostawczy. Dodatkowo, wcale nie musi być to też samochód z salonu, gdyż w niektórych przypadkach istnieje opcja wyboru auta używanego.

Kiedy dokonamy podsumowania kosztów dostrzeżemy, że rozwiązanie to jest korzystniejsze od leasingu. Różnica w cenie może być diametralna, a dodatkowo wydatki związane z wynajmem, przedsiębiorca może wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, zyskując jednocześnie wydatne korzyści podatkowe. Co więcej, nie kierowca, a firma finansująca zajmuje się sprawami związanymi z serwisowaniem i ubezpieczeniem samochodu.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w wypadku długoterminowego wynajmu samochodów nie wymaga się zdolności kredytowej, a dodatkowo ten nie wpływa na nią w żaden sposób. Docenią to szczególnie wszyscy, którzy z różnych przyczyn starają się o uzyskanie kredytu.

Kiedy umowa dobiega już końca, klient powinien oddać samochód do wypożyczalni. Może wówczas wymienić go na inny, nowszy model. Istnieje również okazja, aby wykupić dotychczas użytkowany samochód na preferencyjnych warunkach.

Czy wynajem długoterminowy posiada jakieś wady?

Chociaż długoterminowy najem aut niesie za sobą sporo korzyści, nie można pominąć również kilku wad. Istotne jest, aby klient wyjątkowo dbał o samochód, gdyż kiedy ten będzie nadmiernie lub nieodpowiednio użytkowany, można spotkać się z dodatkowymi kosztami.

Często wypożyczalnie nakładają na swoich klientów różnie ograniczenia oraz limity, które w głównej mierze dotyczą maksymalnego przebiegu w skali roku lub miesiąca. Jeśli przekroczymy dozwoloną liczbę kilometrów, firma naliczy nam dodatkową opłatę. W związku powyższym rekomenduje się firmy, które nie korzystają z opcji tzw. kilometrówki.