Najlepsze klasyczne prezenty firmowe

Klasyka wciąż jest w cenie i mimo rozwoju technologii oraz nowoczesnych przedmiotów, z jakich możemy korzystać na co dzień, cały czas dużą popularnością cieszą się tradycyjne rozwiązania. A jeżeli już o nich mowa, nie sposób nie zwrócić uwagi przede wszystkim na wspaniałe rękodzieło, będące wizytówką polskiej sztuki ludowej – jak się okazuje ręcznie robione wyroby, nawiązujące do historii i kultury naszego kraju, to również doskonałe prezenty firmowe. Sprawdźmy, w co warto zainwestować!

Klasyczne prezenty firmowe – jest w czym wybierać!

Mówiąc „klasyczne” prezenty firmowe, mamy na myśli przede wszystkim ręcznie tworzone wyroby, które pochodzą z różnych regionów naszego kraju. Rękodzieło to wspaniały pomysł na upominek, ponieważ zwykle reprezentuje najwyższą jakość wykonania, a przy okazji jest niezwykle oryginalne, zdobiąc zarówno klasycznie zaaranżowane, jak również nowoczesne domy, mieszkania, a nawet biura. Jeżeli więc chcesz dowiedzieć się, czym obdarować pracowników albo szefa – czytaj dalej!

Po pierwsze – wycinanki ludowe

Na pierwszy plan wysuwają się wycinanki, w tym wycinanka łowicka, która jest tutaj chyba najlepszym przykładem na to, jak wspaniałym sposobem na dekoracje mogą być wyroby sztuki ludowej. Wycinanki tego typu tworzone są z różnokolorowego, nakładanego na siebie papieru. Przypominają nieco witraże, jednak prezentują zwierzęta, rośliny, a nawet ludzi pracy. Są bardzo różnorodne, wielobarwne, a oprawione w ramkę z całą pewnością okażą się wspaniałą ozdobą ściany – również w Twoim biurze!

Po drugie – piękne serwety haftowane

Alternatywnymi prezentami firmowymi będą z całą pewnością serwety haftowane, które również – ze względu na pieczołowitość wykonania, robią wrażenie do dzisiaj. Są to różnego rodzaju serwetki i obrusy o rozmaitych kształtach i zdobieniach, na których króluje przede wszystkim haft polski – niezwykle szczegółowy, piękny i różnokolorowy. Również w tym wypadku mamy do czynienia z rozmaitymi motywami, głównie roślinnymi. Inwestując w takie prezenty firmowe, masz możliwość zakupu wyrobów najwyższej jakości, które długo służyć będą swoim użytkownikom.

Po trzecie – wyroby z drewna i słomy

Co ciekawe, sztuka ludowa to również liczne przedmioty codziennego użytku, które również są pięknie zdobione i śmiało można zaliczyć je do sztuki ludowej. Dawniej (ale i obecnie) wykonywano z drewna miski, łyżki, dzbanki, pięknie zdobione figurki, fajki, tabakiery i wiele innych wyrobów. Podobnie jak ze słomy czy siana – tutaj mamy do czynienia nie tylko z ozdobnymi figurkami, ale nawet pojemnikami! Wybór jest naprawdę duży, dlatego z całą pewnością znajdziesz wśród tego rodzaju wyrobów idealny pomysł na prezent.

Po czwarte – klasyczne zabawki

A może powrót do dzieciństwa? Zabawki z drewna, które wykonywane są ręcznie przez największych mistrzów w swoim fachu, to niezwykle sympatyczne prezenty firmowe, które mogą sprawić wiele radości osobie obdarowywanej – i to nie tylko tej, pochodzącej ze starszego pokolenia. Tym bardziej, że wybór jest tu również bardzo duży, a jakość wykonania rękodzieła robi naprawdę duże wrażenie.

Po piąte – biżuteria

No i na koniec coś dla pań, a więc piękna biżuteria – być może nie uświadczysz w niej drogocennych klejnotów, ale niezwykła dokładność tworzenia i wspaniałe rozwiązania, które mogą okazać się niezwykłym prezentem. Wystarczy więc znaleźć odpowiedni sklep z rękodziełem i zakupić to, co uważasz za najlepszy upominek!