Kiedy zdecydować się na urlop na Majorce?

Majorka wciąż pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych kurortów na spędzenie wakacji. Polacy szczególnie umiłowali sobie tą wyspę i wszystkie inne, które z Majorką sąsiadują. Wyspa, jako jedna z najbardziej reprezentatywnych z tych, które zostały położone na Morzu Śródziemnym może w ciągu całego roku pochwalić się stałą i nieuciążliwą temperaturą. Dlatego turyści z całego świata ściągają tam w ciągu całego kalendarzowego roku. Urlop na Majorce warto szczegółowo zaplanować, aby trafić właśnie na ten, sezon, gdy jest najcieplej. Chociaż, pewne pory roku można polecić także tym turystom, którzy za nadmiernymi upałami nie przepadają i wolą bardziej umiarkowane stany pogodowe. Wbrew pozorom, takie także na Majorce panują. Może zimą nie na tam tyle śniegu co w Europie Wschodniej, ale jeśli weźmiemy pod uwagę spędzanie urlopu bardziej w rejonie gór Sierra de Tramuntana – to śnieg pojawić się może w wyższych partiach tego krajobrazu. Zimy są tutaj zdecydowanie bardziej deszczowe, niż śnieżne. Dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że pogoda na Majorce zimą to taka jakby polska jesień, z bardzo intensywnym deszczem!

Pogoda na Majorce – według harmonogramu rocznego 

         Jeśli mówmy o kalendarzowym lecie – to właśnie wtedy pogoda na Majorce ma się najlepiej. W czerwcu, a także przez cały lipiec oraz sierpień można liczyć na temperaturę 30 stopni, w każdym razie od wielu już lat w tamtym rejonie nie spada ona poniżej 20 stopni. Letni czas kończy się powoli w połowie września, ale nie daje się odczuć gwałtownych załamań pogodowych, dlatego turyści spędzający ostatnie dni urlopu pod koniec września nie mają wrażenia dyskomfortu z powodu zmian pogodowych. Stopniowo nadchodzący chłód jest czymś bardzo przyjemnym po wielu tygodniach upałów. Wrzesień oraz październik to najbardziej deszczowe miesiące na Majorce. Dni jesienne potrafią być naprawdę ciepłe, nawet w nocy temperatura powietrza sięgać może 15 stopni, nawet wtedy, gdy pada deszcz. Listopad na Majorce jest miesiącem bardzo deszczowym. Naukowcy oraz meteorolodzy obliczyli, że w listopadzie pada tam średnio do 5 dni. Rano w listopadzie temperatura powietrza wynosi zaledwie 10 stopni. 

Pogoda na Majorce – można się dostosować

Zimy na Majorce są zdecydowanie bardziej łagodne, niż w Ameryce Północnej czy Europie. Nie trzeba martwić się atakami śnieżycy. Śnieg występuje tylko i wyłącznie w górach i to przy najwyższych szczytach. Majorka w grudniu, styczniu i lutym popada w pewien stan letargu. Przyroda odpoczywa przed zbliżającym się nowym sezonem. W styczniu temperatura powierza waha się między około 10 a 12 stopniami. Niebo jest pochmurne i panuje wysoki stopień wilgotności. Wszystko zaczyna się zmieniać z początkiem marca, który przecież zawsze zwiastuje przyjście najpiękniejszej pory roku – wiosny. Na pełny powrót wysokich temperatur na Majorce trzeba jednak poczekać do maja i czerwca. Kwietniowa pogoda na Majorce to wciąż stan przejściowy, dlatego z reguły nie poleca się w tym miesiącu lecieć tam na urlop. Lepiej poczekać nieco i cieszyć się pełnią w czasie kalendarzowych wakacji letnich.