Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenia?

Zdobycie dofinansowania na szkolenia wcale nie jest takie trudne. Jeżeli słyszałeś o tym, że możesz takie dofinansowanie uzyskać – nikt cię nie okłamał. Wystarczy kilka formalności i będziesz mógł cieszyć się profesjonalnym szkoleniem dla siebie lub dla swoich pracowników.

Najważniejsze informacje o dofinansowaniu szkolenia

Wysokość dofinansowania szkolenia zależy od wielkości firmy, ale także od tego, na terenie jakiego województwa firma działa i jest zarejestrowana. Nie wszystkie województwa realizują bowiem dokładnie takie same szkolenia. Jak zdobyć kilka tysięcy, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt na szkolenia? Nie ma w tym niczego trudnego!

Dofinansowanie szkoleń – od czego rozpocząć?

Oczywiście najczęściej poszukiwania zaczynają się od sprawdzenia Internetu. Tam możemy się dowiedzieć, że faktycznie takie dofinansowanie szkoleń istnieje. Możemy znaleźć także firmy pośredniczące. I właśnie do nich warto się zgłaszać. Dlaczego? Ponieważ bardzo dokładnie wyjaśnią nam, jakie są wymagania, jakie dokumenty trzeba skompletować i złożyć, a także pomogą we wszystkich działaniach. Ponadto, przedstawią listę szkoleń, z których można skorzystać w danym województwie. Taka pomoc jest nieoceniona, zwłaszcza dla przedsiębiorcy, który nigdy nie korzystał z żadnych europejskich programów dofinansowania.

Skąd są pieniądze?

Pieniądze na szkolenia pochodzą z programu dofinansowań Unii Europejskiej. Przydzielone środki unijne dystrybuowane są w oparciu o Podmiotowy System Finansowania, który w skrócie brzmi – PSF. Środki przydzielone zostały na lata 2014-2020. Podzielone są one na poszczególne województwa, a opiekę nad nimi sprawują operatorzy. Każdy z operatorów zajmuje się innym województwem i to do niego spływają wnioski o przydzielenie dofinansowania.  

W czym pomagają profesjonalne firmy?

Profesjonalna firma wspomagająca przedsiębiorców w uzyskaniu dofinansowania, przede wszystkim przejmuje niemal wszystkie formalności. Najważniejsze jest to, że przy jej pomocy, można idealnie dobrać szkolenie do potrzeb firmy, jej obecnego stanu, prognoz rozwojowych. Dzięki temu, szkolenie nie będzie tylko nieliczącym się epizodem w firmie, ale działaniem, które faktycznie będzie zmierzało ku rozwojowi firmy. W końcu, są to dotacje na rozwój firmy, a więc mają one pewne zadanie do spełnienia. Szkolenia dofinansowane z ue przede wszystkim podnoszą kwalifikacje pracowników, a także właściciela firm.

Kolejnym krokiem profesjonalnej firmy wspomagającej jest dostosowanie ofert do możliwości dofinansowania. Dzięki temu wszyscy mają pewność, że szkolenie jest tym, które odpowiada zarówno pod względem tematyki, jak i pod względem finansowym. Kolejnym etapem jest złożenie wniosku do operatora z konkretnego województwa.

Po tych wszystkich etapach, można już spokojnie czekać na przyznanie dofinansowania i na szkolenie, które powinno pozytywnie wpłynąć na organizację pracy w Twojej firmie, ale też na zwiększone zarobki całego przedsiębiorstwa. Warto pamiętać, że nawet najdrobniejsze elementy, szkolenia, wydawałoby się – nieznaczące zmiany – mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na Twój biznes.