Interesuje Cię podkład Estee lauder double wear lub perfumy Cerruti 1881? Poznaj cenne wskazówki w kwestii doboru zapachów!

Najczęstszą praktyką jaką stosujemy, to po prostu wybór identycznych perfum, jakie były przez nas wykorzystywane dotychczas. Pragnienie zmiany jest jednak czymś naturalnym a wtedy przyda się nam wiedza dotycząca tego, co w kwestii wyboru perfum jest najważniejsze. Niezależnie jednak od tego, kilka faktów dotyczących intensywności perfum oraz nut zapachowych, może nam się bardzo przydać.

Kiedy planujemy zakup perfum Cerruti 1881 cena może nas niejednokrotnie zaskoczyć, aczkolwiek zarówno swym wygórowaniem, jak i atrakcyjnością. Wiadomo, że koszty to kwestia bardzo ważna, ponieważ ograniczony budżet, w wielu przypadkach nie pozwoli nam na kupno każdego flakonika perfum. Co więcej, wcale nie jest powiedziane, że te najdroższe perfumy będą w naszym wypadku najlepszym wyborem. Należy się o tym przekonać, a nie uda się nam to, jeżeli nie będziemy posiadać odpowiedniej wiedzy z tego zakresu. W każdym wypadku, podczas zakupu kosmetyków wysokiej klasy, jak Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 koniecznie sprawdzajmy wiarygodność źródła.

W temacie nut zapachowych…

Profesjonalny wybór perfum to jest, a przynajmniej powinien być procesem złożonym. Powąchanie spryskanego przegubu nadgarstka nie będzie wystarczające, aby dokonać prawidłowej decyzji. Powinno nam zależeć głównie na tym, aby odkryta została przez nas prawdziwa głębia danego zapachu. Pamiętajmy o tym, że dobre perfumy z czasem rozwijają swój zapach. Możemy wyróżnić trzy nuty zapachowe, które są swoistymi etapami następowania zapachu perfum. To nuta głowy, serca i baza.

Zaraz po spryskaniu ciała perfumami, odczuwamy nutę głowy. Zapach ten nie utrzymuje się bardzo długo, gdyż trwa to około pół godziny, natomiast to bardzo intensywna woń. Tą najważniejszą, jest bez wątpienia nuta serca. Tworzy się ona w momencie, gdy zapach perfum łączy się z zapachem naszego ciała. Musimy wiedzieć o tym, że perfumy w połączeniu z zapachem skóry każdej osoby, pachną zupełnie inaczej. Mimo tego, że dany zapach może nam odpowiadać, z czasem może on stawać się dla nas męczący. Nuta serca, będzie utrzymywać się na ciele przez około cztery godziny. Zapachem, który pozostaje z nami najdłużej jest baza, dlatego wartą go poznać. To jednak nie jest zbyt proste, ponieważ często bywa tak, że po wielu godzinach od spryskania, perfumy stają się niemal niewyczuwalne.

Co warunkuje intensywność zapachu?

Intensywność woni perfum jest aspektem niepodważalnym. Aby przekonać się o tym, jak wygląda to w przypadku interesujących nas flakoników, warto zerknąć na oznaczenia, które są na nich umieszczane.

Produkty oznaczane słowem „parfum”, posiadają 25-40% olejków zapachowych, rozpuszczonych w silnym stężeniu alkoholu. Perfumowana woda – „eau de parfum”, to mniej więcej 10-15% olejków, które rozpuszczone są w mniejszej ilości alkoholu. Toaletowa woda, czyli „eau de toilette” to maksymalnie 10% olejków wymieszanych z alkoholem. Kolońska woda – „eau de cologne”, czyli 2-5% olejków oraz mgiełka „eau fraiche”, czyli do 3% olejków rozpuszczonych w alkoholu.

Jeśli zdobędziemy chociaż podstawową wiedzę o perfumach, będziemy w stanie o wiele staranniej je dobierać, nawet jeśli to wybór w ciemno. Wszelkie oznaczenia oraz opisy są szczegółami, jednak niezwykle istotnymi, które wpływają na stopień naszego zapoznania się z danym produktem. Płacenie sporych pieniędzy za dobre perfumy od znanych producentów, nie jest bezpodstawne. Wysoka jakość bowiem, wymaga stosownie wysokiej zapłaty. Na końcu pamiętajmy jednak o tym, że najważniejszym kryterium powinien być nasz gust, a nie opinie osób trzecich, ponieważ wybieramy zapach, z którym to my będziemy obcować przez większą część dnia. Perfumy którymi spryskamy nasze ciało, powinny podobać się przede wszystkim nam! Chociaż dla ich wyboru konieczna jest spora dawka cierpliwości, z pewnością się opłaca.