Dobry dentysta dla dzieci na Żoliborzu – jak przekonać się, czy mamy do czynienia z profesjonalistą?

Prawie każdy z nas miał niemiłe doświadczenia związane z wizytami w gabinetach stomatologicznych, a większość tych negatywnych przeżyć, miało miejsce jeszcze za czasów dzieciństwa. Bowiem to wtedy, najłatwiej nabawić się traumy na całe życie, z którą bardzo ciężko walczy się nawet będąc dorosłym człowiekiem. Aby uniknąć takiej sytuacji u naszych dzieci, powinniśmy bardzo ostrożnie podejść do wyboru dentysty dziecięcego.

Kiedy potrzebny jest nam dentysta dla dzieci Żoliborz to jedna z dzielnic w Warszawie, w której znajdziemy najatrakcyjniejsze oferty w tym obszarze. Konieczne jest jednak to, abyśmy dobrze poszukali, a następne sprawdzili wybraną placówkę. Tylko w ten sposób zaoszczędzimy naszemu dziecku niepotrzebnego stresu, a przede wszystkim traumy, związanej z lękiem przed przebywaniem na fotelu dentystycznym. Kiedy już dokonamy wstępnego wyboru, zweryfikujmy to, czy mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą w obszarze stomatologii dziecięcej.

Wysłuchajmy innych…

Zawsze warto skorzystać z rekomendacji, których udzielają nam nasi znajomi i bliscy. Z drugiej strony, tego typu polecenie nie powinno wywoływać w nas bezgranicznego zaufania do konkretnego ortodonty dziecięcego. Pewien dystans i odpowiednie podejście, jest pod tym względem wskazane, a nawet i konieczne. Stąd warto zajrzeć do internetu i przekonać się, jakie zdanie mają poprzedni pacjenci o danym specjaliście.

Po prostu wpiszmy w wyszukiwarkę internetową nazwisko specjalisty lub nazwę gabinetu dentystycznego i przekonajmy się, jakie krążą na ten temat opnie. Miejmy na uwadze to, że mogą one okazać się bardzo skrajne, dlatego tych najczęściej nie należy brać pod uwagę. To też doskonały moment, aby prześledzić jak wyglądają ceny. Większość gabinetów, powinna posiadać swoje strony internetowe, gdzie umieszczają istotne informacje wraz cennikiem zabiegów.

Umówmy się na pierwszą wizytę i przekonajmy się sami…

To jeden z ważniejszych, o ile nie kluczowy element tego, w jaki sposób będzie przebiegała współpraca stomatologa dla dzieci z małym pacjentem. Z uwagi na siłę pierwszego wrażenia, organizuje się specjalne wizyty, podczas których dziecko ma okazje poznać gabinet dentystyczny, z tej interesującej dla niego strony. Tego typu spotkania nazywa się wizytami adaptacyjnymi. Maluch ma okazje dowiedzieć się do czego służą dentystyczne przyrządy, wysłucha opowiadań stomatologa na temat zabiegów i przyjrzy się z bliska fotelowi dentystycznemu, a wszystko to w formie zabawy i w towarzystwie przyjaznej atmosfery.

Warto tu nadmienić, że wizyta ta ma bardziej charakter przeglądu uzębienia, przy jednoczesnym zbudowaniu pozytywnej opinii dziecka o spotkaniach z dentystą. Nie ma tutaj miejsca na wykonywanie jakichkolwiek zabiegów, gdyż mogłoby to zniechęcić małego pacjenta do kolejnych wizyt, a przecież nie o to w tym chodzi.

Metody specjalnie dobrane dla najmłodszych

Współczesna ortodoncja dziecięca, zakłada wykorzystanie wielu skutecznych metod, które sprawią, że nawet najbardziej przerażone maluchy dzielnie zniosą zabieg na fotelu dentystycznym. Bardzo zachęcające będą dla nich kolorowe plomby, czy też wielosmakowe żele znieczulające. Często spotyka się też innowacyjne znieczulenie komputerowe, które skutecznie zastępuje formę zastrzyku.

Istnieje również możliwość podania gazu rozweselającego, który uspokoi i odpręży nasze dziecko, a dentyście pozwoli wykonać zabieg bez żadnych problemów. Korzystają zatem obydwie strony.