Dlaczego warto używać naturalnych szamponów do włosów?

To co naturalne, jest znacznie zdrowsze i bardziej pożądane dla naszego organizmu. Nie jest tajemnica, że powinniśmy spożywać mniej przetworzonej żywności, gdyż zmniejsza to ewentualność zachorowań na różnorodne choroby. Podobnie jest z kosmetykami – im mniej przetworzony, tym oczywiście lepiej. Nie da się wykluczyć wszystkich chemicznych składników z kosmetyków – kosmetyk musi być przecież trwały, nie może się popsuć po tygodniu od zapakowania. Jednak, producenci mogą do minimum ograniczyć szkodliwe substancje chemiczne i wielu właśnie to robi.

Naturalne szampony do włosów maja w swoim składzie bogate w witaminy składniki

Naturalne szampony do włosów powinny zawierać ponad 95% składników naturalnych. Oczywiście, musza znaleźć się w nim pewne składniki chemiczne, np. konserwujące, ale jest ich naprawdę niewiele. Naturalne szampony zatem są nośnikiem cennych minerałów i witamin, które naturalnie występują w przyrodzie. Zapewniają więc włosom zdrowy wygląd, odżywiają je i nadają naturalnego blasku. To ostatnie możliwe jest zwłaszcza dzięki olejom naturalnym zawartym w szamponach.

Naturalne szampony nie zawierają szkodliwych i rakotwórczych substancji

W klasycznych, drogeryjnych szamponach bardzo często występują substancje niewskazane, a nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia. Są to substancje drażniące oraz substancje rakotwórcze, opisane już przez wielu naukowców. Substancje takie na dłuższą metę bardzo źle działają nie tylko na włosy, ale na cały organizm. Doprowadzają również do wysypek i alergii oraz podrażnień skóry.

Naturalny szampon sprawia, że włosy są naturalnie piękne

Kruszenie się włosów, łamliwość, przetłuszczanie, przesuszanie, nadmierne obciążenie, łupież – wiele osób zastanawia się, skąd u nich takie problemy z włosami, skoro używają naprawdę dobrych szamponów do włosów, reklamowanych, renomowanych i wcale nie tanich? Otóż, szampony, w których nie ma naturalnych składników zawierają substancje, np. silikony, które obklejają włosy, nie pozwalają przenikać żadnych substancjom, nawet tym najlepszym, obciążają włosy i doprowadzają nawet do chorób skóry głowy. W takich przypadkach konieczne jest zastosowanie środków medycznych.

Stosując naturalne szampony nie spotkamy się z takim problemem. Naturalne oleje pielęgnują włosy, są łatwo zmywalne, a wiec ich nie obciążają. Dodatkowo naprawdę pięknie i naturalnie pachną, a wybór zapachów jest bardzo duży! Włosy po użyciu zdrowego szamponu są po prostu naturalnie pięknie i pachnące!

Warto znaleźć swoją ulubioną firmę, która zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych i sprawdzić różnice, pomiędzy kosmetykami konwencjonalnymi, a naturalnymi i zdrowymi- naprawdę warto!

Zadbaj o swoje zdrowie

Należy pamiętać, że w dużej mierze to my sami jesteśmy odpowiedzialni za kondycje całego naszego organizmu. często kondycja włosów pokazuje nam, w jakiej kondycji jest cały organizm i w jaki sposób funkcjonuje. Nikt nie zmusza nas do zakupu produktów zarówno spożywczych jak i kosmetycznych zawierających niezdrowe i szkodliwe substancje. Sami podejmujemy takie decyzje. Owszem, jesteśmy zachęcani przez kolorowe pisma, telewizję i reklamy w Internecie, ale ostateczna decyzja należy do nas – nikt innych nie wkłada nam produktów do naszego koszka. Warto być odpowiedzialnym, sprawdzać etykiety na produktach, składy. Posiadamy dostęp do szerokiej wiedzy. Nie musimy znać wszystkich trudnych nazw składowych kosmetyków – posiadamy Internet w naszych telefonach i możemy każdą substancję sprawdzić w dowolnym miejscu i dowolnej chwili a zajmie nam to dosłownie minutę.

Naturalne szampony do włosów i naturalne kosmetyki to duże dobrodziejstwo dla naszego organizmu i warto z nich korzystać. Ich producenci robią co w ich mocy, aby produkty były nie tylko zdrowe, ale również tak samo skuteczne, jak inne produkty tak dobrze nam znane i rozreklamowane.