Dlaczego dacia leasing?

Leasing to obecnie jedna z popularniejszych form finansowania. Można zdecydować się na takie rozwiązanie bez względu na to, czy prowadzimy małą jednoosobową działalność gospodarczą czy dużą firmę zatrudniającą kilkadziesiąt czy kilkaset osób. 

Leasing – to się opłaca

Chociaż w dzisiejszych czasach przedmiotem leasingu może być dosłownie wszystko, to zazwyczaj najczęściej przedsiębiorcy decydują się na leasing samochodów osobowych i dostawczych. W sumie nie ma się czemu dziwić, samochody są niezbędne w większości firmach. Od kilku lat zanotowano znaczący wzrost zainteresowania leasingiem, gdyż jest to rozwiązanie bardzo korzystne, dzięki temu można nabyć samochody w niższych cenach. Największy udział w rynku leasingowym mają samochody osobowe, które nierzadko stanowią główne narzędzie pracy w firmie. 

Jak działa leasing i dlaczego warto?

Bez względu na czy interesuje nas samochód dacia leasing czy pojazd innej marki, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Na czym polega leasing? Jest to umowa cywilnoprawna pomiędzy firmą leasingową a właścicielem firmy. To forma zbliżona do wynajmu, nie mniej jednak leasing stwarza możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy i spłaceniu wszystkich rat. To dobre rozwiązanie, bo można korzystać z samochodu, ale niekoniecznie ostatecznie trzeba go nabyć. Oczywiście trzeba pamiętać, że samochód pozostaje własnością leasingodawcy do czasu, jak nie zdecydujemy się na jego wykupienie. Obecnie można wybierać spośród różnych marek i klas samochodów. Dacia leasingowana to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują niezawodnych i nowoczesnych pojazdów do firmy. Ważne jest to, żeby wybrać taki samochód, który na pewno będzie w stanie sprostać naszym potrzebom. 

Leasing operacyjny

Najpopularniejszą formą finansowania samochodów jest leasing operacyjny, to rozwiązanie niesamowicie korzystne podatkowo. W tym wypadku raty oraz wpłata początkowa można zaliczyć w całości do uzyskania przychodu przedsiębiorstwa. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku leasingu finansowego, bo wybierając takie rozwiązanie tylko część odsetkowa raty jest uznawana za koszt. Warto wiedzieć, że przedsiębiorca leasingujący samochód może odzyskać do 50% naliczonego podatku VAT od wszystkich opłat leasingowych oraz kosztów eksploatacyjnych. Jeżeli samochód jest używany wyłącznie do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wówczas można odzyskać nawet 100%. Dużą przewagą dacii leasingowanej, a nie zakupionej w ramach kredytu jest również większa dostępność. Chodzi o to, że leasing można otrzymać w bardzo prosty i stosunkowo szybki sposób, nie trzeba gromadzić tony dokumentacji. Co więcej, w niektórych przypadkach można skorzystać z procedury uproszczonej, co dodatkowo skraca czas przyznawania leasingu.