Czy esperal jest drogi?

Esperal – przez jednych uważany za lek, przez innych za jedną z metod walki z alkoholizmem, jednak nie taką, która można by nazwać – leczniczą. Jak to zatem jest z tym esperalem? Czy jest on bardzo drogi? Czy każdy może się na niego zdecydować? Czy metoda ta jest bezpieczna, skuteczna i czy ludzie uzależnieni chętnie z niej korzystają? Jeżeli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, zapewne masz problem z alkoholem lub obawiasz się o kogoś bliskiego. Już na samym początku zaznaczamy: walka z alkoholizmem jest niezwykle trudna, jednak można ją wygrać!

Koszty esperalu

Czy esperal jest drogi? Esperal Warszawa cenatakie pytania i zagadnienia pojawiają się bardzo często. Dla jednych kwota ok. 1 tysiąca złotych (zazwyczaj mniej niż więcej) będzie wysoka, dla innych zupełnie nie. Tak właśnie kształtują się ceny za wszywkę w Warszawie. Może zdarzyć się, że cena będzie różniła się w różnych placówkach medycznych. Często pojawiają się kwoty od 400 do 800 zł.

Decydując się na zaszycie, należy pamiętać, że jest to koszt poniesiony raz, ale na długi okres. Często esperal działa przez wiele miesięcy, nawet do roku czasu.

Czy to bezpieczna i skuteczna metoda?

Bezpieczeństwo tej metody jest zagwarantowane wyłącznie wtedy, gdy osoba uzależniona nie sięgnie po alkohol. Jeżeli to zrobi, może spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji – mocnej reakcji alergicznej na alkohol, która może znacznie pogorszyć jej stan zdrowia, a nawet zaszkodzić życiu. Jednakże, jeżeli powstrzyma się od picia, może być zupełnie spokojna – metoda jest bezpieczna. Skuteczność tej metody jest wysoka i opiera się przede wszystkim na odzwyczajeniu organizmu od alkoholu.

Odnajdź w sobie motywację i siłę

Żadna terapia, żadna cudowna metoda, ani esperal, ani spotkania z terapeutą, ani nawet zamknięty ośrodek niczego nie zmienią, jeżeli osoba uzależniona nadal będzie chciała pić. Brak motywacji, brak chęci do działania, brak siły – nie da się tego przezwyciężyć wykorzystując nawet wszystkie metody walki z alkoholizmem. Najważniejsze to chcieć i się nie poddawać. Jeżeli znajdziesz w sobie moc, nawet wtedy, gdy okaże się, że się potknąłeś raz czy drugi – w końcu wygrasz.

Alkoholik zawsze alkoholikiem

Trzeba również pogodzić się z prawdą o sobie samym – alkoholik już na zawsze pozostanie alkoholikiem. Nawet jeżeli przestaniesz pić, musisz zdawać sobie sprawę z tego że już na zawsze będziesz niepijącym alkoholikiem. Osobom, która będzie musiała uważać na wszystkich spotkaniach rodzinnych i imprezach. To bardzo trudne, lecz wielu osobom się udaje – Tobie także może się udać!