Aparat na zęby w Warszawie – jaka jest cena leczenia ortodontycznego?

Aparat na zęby jest najbardziej skutecznym sposobem leczenia wad zgryzu. Jakie są ceny tego rozwiązania w Warszawie oraz co warto wiedzieć o całym procesie prostowania zębów tą metodą?

Aparat na zęby – ceny w Warszawie

Leczenie ortodontyczne to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób walki z wadami zgryzu. Dzięki niemu można trwale wyprostować zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem, nawet, jeśli początkowy stan zgryzu pozostawiał wiele do życzenia. Aparat na zęby cena Warszawa to kwestia zastanawiająca wiele osób – ile zapłacimy za aparat ortodontyczny w stolicy?

Wszystko zależy od tego, jaki model aparatu wybierzemy. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, a coraz to nowocześniejsze opcje są dostosowane do potrzeb i oczekiwań współczesnego pacjenta. Możemy jednak wyróżnić trzy podstawowe typy aparatów, najpopularniejsze wśród użytkowników ze względu na ich skuteczność i przystępne ceny.

Aparat na zęby metalowy to najbardziej znana, klasyczna opcja. Zamki, czyli części, które mocuje się na każdym z zębów, aby możliwe było przytwierdzenie do nich łuku ortodontycznego, są w nim wykonane z metalu. Są przez to bardzo widoczne, ale takie rozwiązanie bardzo skutecznie leczy wady zgryzu, pomagając wyprostować zęby.

Cena aparatu na zęby w Warszawie, wykonanego z metalu, to zazwyczaj około 2 tysięcy złotych za jeden łuk.

Aparat na zęby porcelanowy to tzw. aparat estetyczny. Zamki są w nim wykonane z porcelany i mają mlecznobiały kolor, dzięki czemu są o wiele mniej widoczne na zębach pacjenta. Sprawia to, że podczas całego leczenia uśmiech wygląda ładniej, a fakt leczenia ortodontycznego jest bardziej dyskretny.

Cena aparatu na zęby w Warszawie, wykonanego z porcelany, to przeciętnie od 2500 do 3000 złotych za jeden łuk.

Aparat na zęby kryształowy również należy do grupy aparatów estetycznych. Zamki są w nim wykonane z szafiru, dzięki czemu są przezroczyste. Dodatkowo często w takim aparacie wykorzystuje się łuk ortodontyczny z białego drutu z przezroczystą otoczką, dzięki czemu całość jest bardzo mało widoczna. Aparat tego typu zapewnia estetyczny uśmiech podczas leczenia, optycznie go wybielając. Prostowanie zębów tą metodą również jest bardziej dyskretne.

Cena aparatu na zęby w Warszawie, wykonanego z kryształu, to około 2700 zł za jeden łuk.

Koszty prostowania zębów aparatem ortodontycznym

Cena aparatu ortodontycznego w stolicy nie zamyka się jednak w samych kosztach zamków, ligatur i łuków – warto pamiętać również o dodatkowych opłatach, które ponosi się w związku z koniecznymi w trakcie leczenia wizytami w gabinecie ortodontycznym. Zazwyczaj wizyty odbywają się co miesiąc, przy czym całe leczenie trwa średnio od 12 do 30 miesięcy, w zależności od stopnia zaawansowania wady zgryzu.

Jeśli w trakcie leczenia części aparatu ulegną zniszczeniu – np. pękną zamki na skutek złamania zasad użytkowania aparatu, np. poprzez jedzenie bardzo twardych produktów – trzeba również liczyć się z kosztami wymiany. Każdy model aparatu jest jednak wytrzymały i przy poprawnym użytkowaniu nie powinno dziać się z nim nic złego.

Warto wybrać sprawdzony gabinet ortodontyczny w Warszawie, gdzie można liczyć nie tylko na korzystne ceny, ale i fachową obsługę – dzięki temu będziemy mieli pewność, że leczenie przebiegnie zgodnie z planem.